Kohila valla Aasta Ema 2018 on Katrin Kurjama

Katrin on seda tiitlit igati väärt, sest ta on tõeliselt tubli EMA. Katrin on ema, kes on paljudele emadele eeskujuks oma pühendumuse ja abivalmidusega.

Ta on elanud 25 aastat Kohila vallas. Hetkel elab Katrin Hageris koos oma abikaasa  Kristo ja nende  3 väga andeka ja tegusa lapsega - Alexi, Helena ja Katariinaga.

Igal hommikul ärgates ootab lapsi köögis soe hommikusöök, seejärel toob ema lapsed kooli ja peale tunde viib lapsed huvialaringidesse.

Katrin on ema, kes kogu oma aja suunab laste toetamisele, olles oma laste jaoks alati olemas ja nõuga abiks.  Ta on pere logistik, kes täpselt teab, kuhu ja mis kell keegi lastest jõudma peab.  Ta jõuab kõike.

Katrin on alati väga positiivne ja temaga vesteldes on alati tal nägu naerul ja tema suhtumine alati positiivne. Nii nagu ka tema moto eluks: "Igas negatiivis saab alati leida positiivi!" ja "Kui hoiad korras pisiasjad, siis suured korraldavad end ise!".

Kui on vaja lastel osaleda moeshowl, siis ema õmbleb täpselt sellised kostüümid nagu lapsed on soovinud. Tuleb laste üritustele ka võimalusel alati kohale ja toetab neid.

Tema tublid lapsed Alex ja Helena on tegevad Kohila valla noortebändis Blue Hearts. Ema Katrin sõidutab, vajadusel aitab tehnikat vedada punktist A punkti B. On alati kontsertidel kohal. Tema vanim laps korraldab juba ka ise üritusi Kohila vallas nt. Augustirock. Ka seal on Katrin alati toeks ning annab nõu, kuhu ja kuidas projekte kirjutada ning kust saab tehnikat rentida, kuidas kontserdi ala kujundada.

Igal aastal käiakse perega ka reisimas. Ikka jõutakse talvel mõnele mäele, kus nautida talviseid spordialasid ning suvel lihtsalt nauditakse koos maailma erinevaid paiku.

Poeg Alex ütleb, et ema oskab ka vajadusel väga nõudlik olla ja meil tuleb sellega leppida. Seda on küll vahel raske teha, aga ema sõna jääb maksma.

Katrini jaoks on väga oluline, et lapsed saaksid nautida oma elu.

Lisaks laste kasvatamisele tegeleb ta ka oma hobidega - sisekujundusega, õmblemisega, vajadusel ehitab, võimalusel käib ujumas ja ka lumelauaga sõitmas ning kui kõige selle kõrvalt veel vaba aega leidub, siis loeb raamatuid, käib kinos ja ka teatris. Aga kõige olulisem on tema jaoks, et tema enda lapsed saaksid 100% pühenduda koolile, oma hobidele ja oma unistuste täitmisele.

Veel peale enda laste aitab ta ka Kohila valla erinevaid lapsi. Katrin lööb kaasa erinevates projektides. Ta on suureks abiliseks Kairis Kontusele kogukonna muusikalide lavastamisel. Lisaks õmbleb ta kõikidele näitlejatele kostüümid (mis on puudu), kujundab kogu muusikalide õhustiku. Temas on palju südikust ja nupukust ning tegutsemistahet. Ta ei jäta kunagi midagi pooleli, kui ilmnevad raskused, vaid leiab alati lahendused ka kõige keerulisematele probleemidele. Tema nutikus ja loovus on imetlusväärsed. Ta on valmis kogukonda panustama ilma selle eest tasu saamata.

Lisaks on ta juba mitmel aastal aidanud korraldada ja kujundada Kohila valla EV aastapäeva aktuste ruume.

Kui sõprade lastel on vaja abi vene keele õppimisel, siis ka seda on ta alati nõus jagama.

Kui Katrin midagi ette võtab, siis teeb ta seda kogu südamest!:) Kes teeb, see jõuab!

Küsimusele, mis emotsioonid valdavad, vastas Katrin:

„See on nii ootamatu minu jaoks aga kõik mis olen teinud, olen teinud hingest ja südamest. Minu jaoks on see, et olla oma lastele hea ema, ikka suur töö. Pead olema hea sõber lastega ja neid mõistma.

Ja on tore, et on olemas sellised mehed, kes meid toetavad ja annavad võimaluse olla hea ema. Olen väga tänulik oma mehele, et ta on mulle sellel teel suureks toeks!"

Palju õnne!

Kohila vallavalitsus