« Tagasi

Maakonna bussiliinidel saab sõita ühiskaardiga

Maakonna bussiliinidel saab sõita ühiskaardiga

Raplamaa maakonnaliinide bussidega on võimalik nüüd tasuta sõita elanikel vanuses kuni 19 ning  63 ja enam eluaastat. Kohila valla bussiliinidel (Kohila 1-12) oli küll sõit ka juba varem kõigile tasuta ja siin muudatusi hetkel ei tule. Õpilastel, kes soovivad sõita maakonnaliinide bussidega (ka teistes maakondades), tuleb edaspidi kasutada sõitmiseks ühiskaarti, mida saab alates 1. oktoobrist maakonnaliinide bussides valideerida. Kohila koolide lapsed kasutavad koolis käimiseks valdavalt valla bussiliine, millega sõitmiseks ühiskaarti vaja ei ole. Tulevikus, kui vallal õnnestub osa kohalikke liine muuta maakonna liinideks, võib tekkida ühiskaardi vajadus ka seal.

Ühiskaart on soovitatav ka maakonnaliinidega reisivatele tööealistele. Kõikides maakonnaliinide bussides jääb alles sularahaga pileti ostmise võimalus, küll aga on ühiskaardile kantud e-rahaga võimalus osta üksikpiletit 20% soodsamalt, seetõttu on ka piletiostmisel  mõistlikum kasutada ühiskaarti. Tasuta sõiduõigusega isikutel on oma sõidu registreerimine kohustuslik ja ühiskaardiga mugavam kui igakordselt bussijuhile oma dokumenti näidata ja seeläbi kinnitada oma tasuta sõiduõigust. Eelnevalt kirjeldatud tasuta sõit ei ole ette nähtud kommertsliinidega ega rongiga.

Rahvastikuregistri järgi Kohila vallas elavad lapsed saavad soovi korral ühiskaardi valla poolt tasuta.  Kohila koolides käivad ühiskaarti soovivad lapsed saavad selle kätte oma kooli kaudu. Lapsed, kes elavad rahavastikuregistri järgi Kohila vallas, kuid õpivad mujal koolides, saavad soovi korral tasuta ühiskaardi küsida Kohila vallamajast sekretäri käest kuni 30. novembrini 2018. Esialgu saab ühiskaardi asemel sõita ka õpilaspiletiga. Kaardi kaotamise või hilisema ostusoovi korral tuleb see lapsel või lapsevanemal endal osta.

Kohilas hakkab ühiskaarte müüma (2 eurot/tk) R-Kiosk, neid müüvad ka bussijuhid. Ühiskaardi kasutamiseks on vaja see isikustada. Seda saab teha igaüks tasuta ise veebis, www.pilet.ee (lastel peab seda tegema täiskasvanu). Müügikohad teostavad samuti isikustamist, aga see on tasuline ja maksab 1 euro. Bussides isikustada ei saa. Kui keegi jääb kaardi isikustamisega hätta, siis saab abi küsida Kohila vallamajast sekretäri käest.