« Tagasi

Loomisel on Naiskodukaitse Kohila jaoskond

4. oktoobri õhtul käisid Kohila raamatukogus külas naiskodukaitsjad salajase südamesooviga leida ka selles Raplamaa kandis nii palju tegusaid naisi, et moodustada Naiskodukaitse Kohila jaoskond.

Rapla ringkonna esinaine Maret Kollin tegi sissejuhatuse ning iga kohalviibija, keda oli kogunenud täpselt parasjagu, sai rääkida, kes ta on ja mis huviga kohale tulnud. Selgus, et nii mõnedki olid juba ammu mõelnud, et võiks Naiskodukaitsega liituda ja nüüd tuli sobiv võimalus koju kätte.

Seejärel rääkis Märjamaa jaoskonna esinaine Nele Pernits lähemalt Naiskodukaitse tegevusest, olemusest, ajaloost, liitumise põhjustest, arenguvõimalustest ja kõigest muust, mis kohalolijaid huvitas. Küsimusi oli palju ja rääkida oli palju ning väga põnev ja päris pikale minev õhtu oli. Juba keerlesid naiste peades baasväljaõppe moodulid ja suured teod õppustel.

Sai ka üsna selgeks, et selliste innukate naistega saab Kohila jaoskond lähemal ajal loodud. Siit ka üleskutse kõigile Kohila valla naistele, kes külalisõhtul ei osalenud, küll aga tunnevad soovi Naiskodukaitsega liituda või lähemalt uurida, millega tegu on. Palun andke endast märku Rapla ringkonna esinaisele Maret Kollinile telefonil 56044103 või meiliaadressil Maret.Kollin@gmail.com.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse osaledes Kaitseliidu ülesannete täitmisel, kodanike harimisel ning isamaaliste traditsioonide hoidmisel.