Tänavavalgustuse renoveerimine

Kohila vald on Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi kaasabil teostamas projekti „Kohila valla tänavavalgustuse taristu renoveerimine", mille raames rekonstrueeritakse tänavavalgustus järgmistes asumites: Kohila alev, Prillimäe, Hageri ja Aespa alevik, Adila, Loone, Pahkla, Pihali, Pukamäe, Sutlema ja Vilivere küla. Nõuetekohase valgustuse tagamiseks rekonstrueeritakse ja rajatakse 1670 tänavavalgustuse punkti, mille valmimisel tulevad kasutusse tänapäevased LED- tehnoloogial põhinevad energiasäästlikud tänavavalgustuslambid. Ehitustööd teeb OÜ Kagu Elekter, valgustuse automaatjuhtimissüsteemid projekteerib ja ehitab OÜ SystemTest. Ehituse omanikujärelevalve teenust osutab OÜ Sweco EST, projekti juhib AS Infragate Eesti.

Töövõtja korraldab Tööde teostamise vastavalt Tööde teostamise kalendergraafikule nii, et Tööd antakse üle Tellijale hiljemalt 7.06.2019.

Palume vallaelanikelt ehitustööde tegemise perioodil mõistvat suhtumist. Ehitustööde käigus paigaldatakse osaliselt valgustussüsteemide elektritoiteks maakaablid, millega kaasnevad kaeve- ja puurimistööd. Tööperioodil on vältimatud tänavavalgustuse häired, mille raames tuleb ette ka öid, kui tänavavalgustus teatud piirkondades ei põle. Töid tehakse töövõtja kavade kohaselt tänavavalgustuse elektritoite kilbipiirkondade kaupa, mida on ühtekokku 53. Seega kõik töödega hõlmatud piirkonnad kindlasti korraga pimedaks ei jää. Samuti on töövõtjaga kokku lepitud, et maksimaalne häiringu periood ei kesta üle 5 päeva.

• 8.04. - 14.04. Kilpide vahetus Adila, Hageri, Pahkla, Kohila alev. Puitmastide paigaldus Raudtee, Männiku, Õhtu, Lepaluku, Haraka, Kuusiku, Metsa põik, Kotka tn. Kaevetööd Kalda, Heina, Kotka, Neeme, Viljandi mnt Kernu-Kohila ristmikul, Välja tn.

• 1.04. - 7.04. Hageri külas valgustite vahetus. Sutlema külas valgustite vahetus ja õhuliini ehitustööd. Kohila alevis kilpide vahetus.

• Kagu Elekter OÜ jätkab töödega Kohilas 11.03.2019 ja tööde teostamise järjekord on järgmine.

1.  Lõuna Aia Liiva tn.

2. Põllu, Pae Lai tn

3. Vabaduse tn

4. Tööstuse tn paberivabriku poolel.

5. Kalda, Kuke, Salutaguse, Nõmme tee, Neeme tee.

6. Viljandi mnt Lohupoolne ots

• 6.02.-13.02.2019 - Õhuliini ja valgustite paigaldamine Lepaluku tn, Hommiku tn, Lõuna tn, Mündi tn, Metsa põik, Metsa tn , Kuusiku tn, Lõuna tn , Liiva tn, Aia tn.

Rabivere külas metallmastide paigaldus.

• 28.01.-03.02.2019 - paljasjuhtme asendamine isoleeritud õhukaabliga ja valgustite paigaldamine Posti, Kapa, Männiku, Raudtee, Turu, Jõe tänavatel.

• 21.01-27.01.2019 - metallmastide paigaldamine Serva, Viljandi mnt algus, Tööstuse, Side, Posti, Männiku tänavatel.

•  20.11-30.11.2018 toimuvad tööd alljärgnevalt:

- Tänavavalgustuse elektritööd toimuvad (valgustite vahetus, õhukaabli paigaldus, metall- ja puitmastide montaaž): Ööbiku, Aandu teel, Puidu, Paju, Lepa, Toome tn, Kooli tn, Tööstuse , Jõe, Side,  Sutlemas Metsapunkti teel.

- Kaevetööd toimuvad: Pärmitehase juures Salutaguse teel, Prillimäe külas, Posti, Viljandi mnt lõpus, Välja tn, Aandu teel,

- Sutlema ja Vilivere külas on Elektrilevi OÜ ja tänavavalgustuse ehituse erinevate graafikute tõttu tänavavalgustus ilma toiteta Vilivres 26.11 ja Sutlemas 29.11.

• 5.11-18.11.2018 Teostatakse kaevetöid alljärgnevatel tänavatel: Kohila alevis- Tööstuse tn, Jõe tn, Kapa.  Kohila vallas-  Rabivere, Sutlema, Pihali, Salutaguse külades. Valgusteid vahetatakse- Mesika, Masti, Pähklimetsa, Uus , Salutaguse, Kotka, Nurme, Kuke, Välja, Aiandi, Raadiku, Kannikese tn.

• 26.10-30.10.2018 toimub valgustite vahetus järgmistel kergliiklusteedel: Viljandi mnt, Jõe tn,Vetuka teel. Kaevetööd Sutlemas Metsapunkti ja Köievabriku tn.

• 22.10 - 28.10.2018 toimub valgustite paigaldus nädala esimesel poolel: Kiisa teel, Ääre, Piiriääre, Lõuna tn.