Rahvahääletus kaasava eelarve ideede valimiseks toimub 15.–25. novembril 2018.

Ettepanekud 2019. aasta kaasavasse eelarvesse on tehtud, selle suurus on Kohila vallavolikogu poolt kinnitatava eelarve koosseisus 10 000 eurot.
Ettepanekute väljaselgitamiseks saavad vallakodanikud hääletada 15. – 25. novembrini 2018

Hääletamiseks tuleb end tuvastada ID-kaardi või mobiili-IDga.

Hääletada saavad Kohila valda registreeritud elanikud alates 16. eluaastast.

Ettepanekute lõplik paremusjärjestus selgub rahvahääletuse tulemusel.

Elluviimisele kuulub  paremusjärjestuses enam hääli saanud ettepanek.

Ettepanekud kaasavasse eelarvesse:

1. Kiiged Hageri rahvamaja parki

2007 aastal hakati MTÜ Hageri Haridusseltsi eestvedamisel  korrastama Hageri parki. 2009 aastal rajati Hageri rahvamaja parki laste-ja noorte mänguväljak ja spordiplatsid ning 2010 sai rajatud skatepark. Kõiki tegevusi on rahastatud Leader meetmete kaudu. Mänguväljak sai rajatud parimate atraktsioonidega, mis toona oli võimalik paigaldada. Kahjuks oli siis ees Leader meetme rahastuse piir. Mänguväljakul on kõik nagu olemas, aga tänasel päeval on aeg edasi läinud ning vajab natuke kaasajastamist. Kasvanud on ka Hageri pargi tähtsus valla puhkepargina. Hageri rahvamaja park on väga armastatud perede, koolide, lasteaedade pikniku koht. Kohila Gümnaasiumi Hageri klassides õpib 55 last. Pea iga aasta peetakse pargis Kohila valla suveüritusi. Kasvanud on ka piirkonna noorte elanike arv, millest tuleneb ka suurem mänguväljaku kasutatavus. Hageri külas, Põikmaa külas, Hageri asulas ja Sutlemas elab kokku 75 last. Kergtee olemasoluga Kohila – Hageri - Sutlema on jällegi toonud uusi huvilisi meie parki.

Hageri kogukonnal on hea meel, et vallarahvas tuleb, puhkab ja naudib kaunist loodust kihelkonna keskuses Hageris.

Meie tegevuseks ongi paigaldada Hageri rahvamaja parki 2 kiike, mis on Kohila valla hüvanguks ja avalikuks kasutamiseks kõigile. Kiiged rikastavad maapiirkonna mänguväljakut

Hinnapakkumine on võetud Tommi Play OÜ ja vastab 2019 aasta kaasava eelarve nõuetele.

MTÜ Hageri Haridusselts

Maria Saarna

2. Vanade ja Noorte saar Kohilas

Idee on taaselustada nii nimetatud „Kohila Noorte ja Vanade" saar Kalda tänava läheduses. Saar seisab hetkel kasutuna ja rohtununa kuigi sellel saarel oleks suurepärane võimalus vaba aega veeta. Kui veel aastate eest oli saarel võimalik käia ja saarele sai üle metallist silla, siis nüüdseks on seegi ühendus lagunenud ning kasutamatu, mis vajaks taastamist või uue ehitamist. Samuti tuleks saarel tugevdada kaldaid (pinna tasandamisega) ja puhastada ümber saare peaaegu täielikult kinni kasvanud jõgi, et paadi või kanuuga oleks võimalik ümber saare sõita. Saar on päikselise asukohaga ja seal oleks mõnus kohalikel ka pikniku pidada (mida on inimeste poolt palju kordi küsitud) või lihtsalt ilusa vaatega kohas aega veeta. Saarel võiksid olla istumiskohad, ujumis-/paadisild. Lisaks võiks seal tulevikus olla ka pisike laste mini-mänguväljak, et ka kõige pisematel oleks tegevust ja koos vanematega tore aega veeta.

PS! Saar on piisavalt suur, et seal edaspidi korraldada ka mõni väiksem etendus, laager või mõni muu koosviibimine. Saar oleks mõeldud kasutamiseks kõigile ja eeskätt mõeldud peredele. Idee on juba kõlanud ka „Kohila Valla elanike" Facebooki grupis ning leidnud palju positiivset vastukaja. Samuti tuleks paljud kohalikud elanikud appi, et nö talgu korras see saar, taas korda teha. Samas vajalik on allpool loetletud taristu või teenuste sisseost. Millised allolevad valikud kohe töösse läheksid on otsustamise küsimus, aga tähtsamad asjad enne.

Planeeritav aeg, kevad 2019.

Vajalikud kulutused taristule:
Juurdepääsu tagamine saarele – silla ehitus

Saarel on ka omamoodi kuju, lehekujuline – foto leiate kirja manusest. Eelarve (investeeringu hinnanguline maksumus):  ~10 000€

Idee autor: Henry Tombak

Kaasav eelarve 2019

Kaasav eelarve on Kohila valla aasta eelarvest eraldatav summa, mille kasutamiseks saavad elanikud ise pakkuda ideid ja välja valida parim, mis ellu viiakse.