« Tagasi

Kohila valla rahva soovil renoveeritakse Vanade ja Noorte saarele viiv sild

Ettepanekud 2019. aasta kaasavasse eelarvesse on tehtud ja rahvahääletuse tulemusel osutus võitjaks Henry Tombaku algatatud Vanade ja Noorte saarele silla taastamise idee (222 häält).

Napilt jäi teiseks Hageri Haridusselts (201 häält), kelle soov oli rahvamaja parki rajada kiiged kõige pisematele vallakodanikele. Kuna huvilisete ehk hääleandjate hulk oli kiikede rajamiseks märkimisväärselt suur, siis usutavasti need kiiged Hageri rahvamaja pargis peagi olema saavad. Eestvedajad on ju tublid!

Vanade ja Noorte saar Kohilas

Henry Tombak: „Idee on taaselustada nii nimetatud „Kohila Noorte ja Vanade" saar Kalda tänava läheduses. Saar seisab hetkel kasutuna ja rohtununa kuigi sellel saarel oleks suurepärane võimalus vaba aega veeta. Kui veel aastate eest oli saarel võimalik käia ja saarele sai üle metallist silla, siis nüüdseks on seegi ühendus lagunenud ning kasutamatu, mis vajaks taastamist või uue ehitamist. Samuti tuleks saarel tugevdada kaldaid ja puhastada ümber saare peaaegu täielikult kinni kasvanud jõgi, et paadi või kanuuga oleks võimalik ümber saare sõita. Saar on päikselise asukohaga ja seal oleks mõnus kohalikel ka pikniku või lihtsalt ilusa vaatega kohas aega veeta. Saarel võiksid olla istumiskohad, ujumis-/paadisild. Lisaks võiks seal tulevikus olla ka pisike laste mini-mänguväljak, et ka kõige pisematel oleks tegevust ja koos vanematega tore aega veeta. Saar on piisavalt suur, et seal edaspidi korraldada ka mõni väiksem etendus, laager või mõni muu koosviibimine. Saar oleks mõeldud kasutamiseks kõigile ja eeskätt mõeldud peredele. Idee on „Kohila Valla elanike" Facebooki grupis leidnud palju positiivset vastukaja. Samuti tuleks paljud kohalikud elanikud appi, et nö talgu korras see saar taas korda teha"

Kogu saare arendamine võtab teadupärast rohkem aega ja ressursse aga kaasava eelarve abil saab taastada saarele viiva silla.