Kohila avatud noortekeskus

Kohila Laste Päevakeskus sai alguse 1998. aastal. 2003. aastal muudeti seeKohila Avatud Noortekeskuseks ja 2004. aastal kolis noortekeskus endise silmkude kudumistsehhi ruumidesse, kus oleme siiani.

Noortekeskuses töötab juhataja Lii Haabma, kaks noorsootöötajat Tessi Ilustrumm, Ivika Veelma ja psühholoog Anne-Lys Vagur. Aastaringselt on noortekeskuses kaks EVS vabatahtlikku, kes saabuvad noortekeskusse erinevatest riikidest üheks aastaks. 
Noortekeskusesse on oma vaba aega sisustama oodatud noored vanuses 7-21 eluaastat.
Noortekeskus on avatud E-R kella 13.00-19.00

(Nädalavahetustel on võimalik rentida noortekeskust laste sünnipäevade pidamiseks).
 
Kohila avatud noortekeskuses toimuvad erinevad ringitööd, mis on noortele tasuta. Võimalik on mängida ka erinevaid lauamänge, x-boxi, piljardit, pinksi, lauajalgpalli, kaarte jne. Noortekeskus osutab ka õpiabiteenust, noorel on võimalus peale koolipäeva tulla noortekeskusesse koos noorsootöötajaga õppima.

Kohila avatud noortekeskuses toimuvad huviringid:

Esmaspäeviti algusega kell 17.00 - „Poiste seiklusring"- huviring poistele, kuhu on ühendatud ka Noored Kotkad. Tegevuse keskmes on matkamine, orienteerumine ja muud aktiivsed tegevused (paintball jm). Juhendaja Siilas Kask. 
Teisipäeviti algusega kell 16.00 – „Meisterdamine Karinega" – välisvabatahtliku Karine eesvedamisel töötuba, kuhu on oodatud kõik käsitööhuvilised. 
Kolmapäeviti algusega kell 17.00 - „Tüdrukute klubi" – huviring tüdrukutele, mille raames külastatakse erinevaid valdkonna esindajaid ja kutustakse neid ka külla (juuksur, meikar jpt). Käiakse ka väljasõitudel ning meisterdatakse (nt huulepalsamid, kehakoorijad). Huviring on avatud ka noorte headele ideedele, et neid koos ellu viia. 
Neljapäeviti algusega 16.30 - „Meediaring" – huviring hõlmab endas videokoolitusi, kõnetehnika arendamist, videokonkurssitel osalemist, kohtumisi põnevate meediainimestaga. Juhendaja Tessi Ilustrumm.
 

 2016. aasta aprillist alates avati Kohila Avatud Noortekeskuse juures Noorte Tugila.
Programmi tegevuskava on suunatud 15-26 aastastele õppimise või tööga hõivamata noortele, pakkudes neile lisatuge.
Noorte Tugila noorsootöötajad toetavad noori, aidates neil oma soovides selgusele jõuda. Tugilad aitavad noortel luua kontakte haridusasutuste, organisatsioonide ja tööandjatega. Tugilas saab noor arutada oma olukorda ja võimalusi neutraalsel seisukohal oleva noorsootöötajaga. Lisaks nõustamisele toimuvad noortekeskuses ka huvitavad ühisüritused ja väljasõidud. Noortekeskuste Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse Haridus- ja Teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" raames. Noorte Tugila programmi viiakse ellu koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega.

 

Meie asume Kohilas Turu tn 14
Meiega saab ühendust võtta:
tel 5556 0182
tel 48 32 448
e-post: kohilanoortekeskus(at)gmail.com
Juhataja Lii Haabma 
lii.haabma(at)kohila.ee
 
Vaata meid Facebookis
 

Prillimäe noorte- ja teabetuba

Prillimäe alevik
Sõpruse 11-1

Avatud: E-R 12.00-18.30

tel. 4835239
e-post: prillimae.teabetuba(at)kohila.ee

Teabetoa perenaine on Katrin Ilau: katrin.ilau(at)kohila.edu.ee

Noorte- ja teabetoas saab mõnusalt aega veeta, kasutada interneti püsiühendust, mängida lauamänge, kahel korral kuus meisterdame, toimuvad filmiõhtud ja palju muud põnevat
Teretulnud on kõik uued ja põnevad ideed!
OLETE OODATUD!!!

Leia meid ka Facebookist