Kohila avatud noortekeskus

Kohila Avatud Noortekeskus on avatud

E-R kell 13.00-19.00

noortele vanuses 7 (kooliealine) – 26 eluaastat. 

Noortekeskuses käimine ning noortekeskuse huviringides osalemine on noortele tasuta.

Kohila noortekeskus asub aadressil Kohila alev, Turu 14.

Noortekeskuses töötab kaks noorsootöötajat: 

Karina Baumverk, Anne-Lys Vagur ning juhataja Tessi Ilustrumm-Press. Aastaringselt on noortekeskuses kaks välisvabatahtlikku, kes teevad Kohilas oma Euroopa Vabatahtlikku Teenistust.

Kohila Avatud Noortekeskus on Kohila Laste Päevakeskuse õigusjärglane ning avati 2003 aastal. Kohila Avatud Noortekeskus on noorsootöö põhimõtetest lähtuv noorsootööasutus, mille eesmärgiks on toetada noore aktiivsust ja toimetulekut ühiskondlikus elus. Märksõnadeks on avatus ja noorte vaba tahe. Noori kaasatakse ja toetatakse ka isetegemises. Noorsootöötaja roll on olla mentoriks. Tegemist on pikaajalise protsessiga, mille raames toetatakse noort ning tema teed täiskasvanuks saamisel. Tulemustele keskendumise asemel on olulisem protsess ise. Kõik see annab eelduse positiivse keskkonna loomiseks, mille tõttu noor tunneb, et on juba täna kogukonna ja ühiskonna jaoks oluline.  

Nädalavahetustel on võimalik rentida noortekeskust laste sünnipäevade pidamiseks. Täpsemat informatsiooni saab meiliaadressilt: kohilanoortekeskus@gmail.com.

Kohila Avatud Noortekeskus pakub võimalust mängida lauamänge, x-boxi, piljardit, pinksi, lauajalgpalli, kaarte jne. Noortekeskus osutab ka õpiabiteenust. Noorel on võimalus peale koolipäeva tulla noortekeskusesse koos noorsootöötajaga õppima.

Noortekeskuses toimuvad järgmised huviringid:

Poiste seiklusring (kolmapäeviti kell 16.00-17.00) – huviring poistele, kuhu on ühendatud ka Noored Kotkad. Tegevuse keskmes on matkamine, orienteerumine ja muud aktiivsed tegevused (paintball jm). Juhendaja Siilas Kask.

Tüdrukute Klubi (kolmapäeviti kell 17.00-18.00) - huviring tüdrukutele, mille raames külastatakse erineva valdkonna esindajaid ja kutsutakse neid ka külla (juuksur jpt). Käiakse ka väljasõitudel ning meisterdatakse (nt huulepalsamid, kehakoorijad). Huviring on avatud ka noorte headele ideedele, et neid koos ellu viia. Juhendaja Anne-Lys Vagur.

Käsitööring (teisipäeviti kell 17.00-18-00) – huviring kõigile, kellele meeldib meisterdada. Kasutatakse erinevaid materjale, värve, teemasid jne. Juhendaja Annika Vinnal.

2016. aasta aprillist alates avati Kohila Avatud Noortekeskuse juures Noorte Tugila. Programmi tegevuskava on suunatud 15-26-aastastele õppimise või tööga hõivamata noortele, pakkudes neile lisatuge.

Noorte Tugila noorsootöötajad toetavad noori, aidates neil oma soovides selgusele jõuda. Tugilad aitavad noortel luua kontakte haridusasutuste, organisatsioonide ja tööandjatega. Tugilas saab noor arutada oma olukorda ja võimalusi neutraalsel seisukohal oleva noorsootöötajaga.
Lisaks nõustamisele toimuvad noortekeskuses ka huvitavad ühisüritused ja väljasõidud. Noortekeskuste Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse Haridus- ja Teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" raames. Noorte Tugila programmi viiakse ellu koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega.

Kontakt:

Tessi Ilustrumm-Press

Kohila Avatud Noortekeskuse juhataja

Tel: 55560182

Lauatelefon: 48 32 448

tessi.ilustrumm-press@kohila.edu.ee

kohilanoortekeskus@gmail.com

Vaata meid Facebookis
---------------------------------------------------------------------------------
Prillimäe noorte- ja teabetuba

Prillimäe alevik
Sõpruse 11-1

Avatud: E-R 12.00-18.30

tel. 4835239
e-post: prillimae.teabetuba(at)kohila.ee

Teabetoa perenaine on Katrin Ilau: katrin.ilau(at)kohila.edu.ee

Noorte- ja teabetoas saab mõnusalt aega veeta, kasutada interneti püsiühendust, mängida lauamänge, kahel korral kuus meisterdame, toimuvad filmiõhtud ja palju muud põnevat
Teretulnud on kõik uued ja põnevad ideed!
OLETE OODATUD!!!

Leia meid ka Facebookist