Ühistransport

 Bussi- ja rongigraafikud:

Parkimise kaart  on koostatud infomaterjaliks ürituste korraldajatele ja külalistele, et hõlbustada parkimise korraldust suuremate sündmuste ajal. Vt SIIT:

Vallaliinide info

Kohila valla siseliinide sõiduplaanid esimesel koolipäeval 2. septembril

2. septembril sõidavad bussid võrreldes tavaliste koolipäevadega Kohilasse hiljem ja tagasi varem.  

Kohila 1 Kooli - Hageri - Sutlema - Soonurme – Kooli; Kohila kool - Loone - Lohu - Kohila kool

Kohila 2 Kooli - Katikodu - Kallaste - Kvartsi - Aandu - Kadaka – Kohila

Kohila 3 Kooli – Raikküla; Raikküla - Kooli

Kohila 5 Prillimäe - Kooli - Soonurme - Aespa - Hageri – Kooli; Kooli - Hageri - Sutlema - Aespa - Hageri – Kohila

Kohila 7 Kooli - Hageri - Sutlema - Aespa - Hageri – Kohila

Kohila 8 Kohila - Krimmiküla - Adila - Hageri - Kadaka – Kooli; Kooli - Hageri - Rabivere - Adila - Lümandu – Kohila

Kohila 9 Alesti - Piiri - Pahkla - Salutaguse - Urge – Kooli; Kooli - Kohila - Prillimäe – Kooli

Kohila 10 Kooli- Kohila - Urge - Sadama - Prillimäe - Piiri – Kohila

Kohila 11 Mahtra - Järlepa - Miiliste - Mälivere - Lohu – Kooli; Kooli - Alesti - Järlepa - Pirgu - Kohila

Kohila 12 Kvartsi tee - Soonurme - Mäevana - Metsanurga – Kooli; Kooli – Metsanurga

 

 

Kohila valla siseliinid alates 03.09.2019

 

Alates 03. septembrist kehtivad Kohila valla siseliinidel uued sõiduplaanid.

Sõiduplaanid on avalikud www.peatus.ee.

Kohila1  Kohila – Hageri – Sutlema – Soonurme – Kohila; Kohila – Loone – Lohu – Kohila

Kohila2  Kohila – Katikodu – Kallaste – Kvartsi – Aandu – Kadaka – Kohila

Kohila3  Kohila – Raikküla - Kohila

Kohila4 Kohila – Raikküla - Kohila

Kohila5  Prillimäe – Kohila – Soonurme – Aespa – Hageri – Kohila Kohila gümnaasium

Kohila6 Kohila – Hageri – Kohila

Kohila7 Kohila – Hageri – Sutlema – Aespa – Hageri - Kohila

Kohila7A Kohila – Hageri – Sutlema – Aespa – Hageri - Kohila

Kohila8 Kohila – Krimmiküla – Adila – Hageri – Kadaka – Kohila

Kohila9 Alesti – Piiri – Pahkla – Salutaguse – Sadama - Urge – Kohila

Kohila10 Kohila – Urge – Sadama – Prillimäe – Piiri – Kohila

Kohila11 Mahtra – Järlepa – Mälivere – Lohu – Kooli

Kohila12 Kvartsi tee – Soonurme – Mäevana – Metsanurga - Kohila

 

 

Kohila valla siseliinide sõiduplaan 25.06- 31.08.2019

Kohila valla siseliinidel sõidab ka sel suvel liin Kohila13. Liin on käigus teisipäeviti perioodil 25. juuni kuni 31. august.

Kohila13

NB! NB! Kiire operatiivinformatsiooni saamiseks ja  kui toimuvad hilinemised ja varem väljumised peatustesse/peatustest ning busside ära jäämised liinilt, palume pöördumised teha ATKO Liinid OÜ dispetšerile: 641 8218. Kättesaadav 24/7.

Sõiduplaanidest ja marsruutidest mitte kinnipidamiste, sõidukite ületäituvuse ning ettepanekute tegemiseks liinide muutmiseks palume esitada teade MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse kontaktil info@ytkpohja.ee, kes on Kohila valla siseliinide teenuse tellija ning jälgib avaliku teenindamise lepingu täitmist.
Siseliinidel on kõikidel tasuta sõiduõigus.

 

Maakonnaliinide info

 

 01.08.2019 LISANDUSID SOODUSTUSED PUUDEGA JA PIIRATUD TÖÖVÕIMEGA ISIKUTELE

Muudatus Raplamaa avalikul bussiliinil nr 10 Rapla – Juuru – Järlepa – Kohila – Hageri – Pihali

Alates 01.09.2019 jõustub muudatus ka Raplamaa avalikul bussiliinil nr.10  Rapla – Juuru – Järlepa – Kohila – Hageri – Pihali. Seoses teetöödega Angerja ja Urge peatuste vahel muutub kell 16:45 Rapla bussijaamast väljuva reisi aeg, et inimesed jõuaksid Kohilast rongile. Uus aeg on 16:40, buss läbib sellel reisil kõik peatused 5- 6 minutit varem kui praegu. Sõiduplaan on nähtav www.peatus.ee alates 28.08.2019.

 

Muudatused Raplamaa avalikel liinidel, sealhulgas 13 Kohila – Hageri – Aespa – Kohila

Alates 01.09.2019 jõustuvad muudatused Raplamaa avalikel bussiliinidel  3, 5, 6, 7, 7k, 7A, 8, 8k, 11, 13, 14, 14A, 15, 16, 21, 21k, 23k, 32, 33, 37, 38 ja 39.

Liin 13 Kohila – Hageri – Aespa – Kohila. Seoses kooli algusega tuleb liinile jälle Kohila kooli peatus. Muutunud on väljumisajad peatustest.

Sõiduplaanid on nähtavad www.peatus.ee alates 22.08.2019. Muudatuste paremaks mõistmiseks soovitame kasutada www.peatus.ee REISIPLANEERIJAT, kuhu on võimalik sisestada Teid huvitava sõidu alg- ja lõpp-peatus ning kuupäev.

 

Lisandusid soodustused puudega ja piiratud töövõimega isikutele

 

Alates 01. augustist 2019 hakkas kehtima Maanteeameti peadirektori käskkiri, millega kehtestatati 0- eurone piletihind Harjumaa, Läänemaa, Lääne-Virumaa ja Raplamaa avalikel maakonna- ja kaugbussiliinidel, kõikidele keskmise ja raske puudega isikutele,  puuduva töövõimega isikutele, töövõimetuspensionäridele ja sügava puudega isiku saatjatele.

Tasuta sõiduõigust (0-eurone pilet) saab puudega isik tõendada kolmel erineval viisil – pensionitunnistusega, puudega isiku kaardiga ning Sotsiaalkindlustusameti poolt väljastatud tõendiga. Soodustust tõendav dokument kehtib koos isikut tõendava dokumendiga. 

Loe lisa SIIT

 

Muudatused Raplamaa avalikel liinidel, sealhulgas 9 ja 9A Rapla - Pihali - Hageri – Kohila ning 13 Kohila – Hageri – Aespa – Kohila

Alates 01.07.2019 muutuvad sõiduplaanid Raplamaa avalikel bussiliinidel  5, 9, 9A, 11, 13, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38. Sõiduplaanid on nähtavad www.peatus.ee alates 18.06.2019. Muudatuste paremaks mõistmiseks soovitame kasutada www.peatus.ee REISIPLANEERIJAT, kuhu on võimalik sisestada Teid huvitava sõidu alg- ja lõpp-peatus ning kuupäev. Muudatused Kohila vallas:

• Liin 9 ja 9A Rapla - Pihali - Hageri - Kohila Lisatud on peatus Hageri kalmistu, muutunud on väljumisajad peatustest.  

• Liin 13 Kohila – Hageri – Aespa - Kohila Lisatud on peatus Hageri kalmistu, muutunud on väljumisajad peatustest. Suve perioodil ei ole hommikusel väljumisel Kohila kooli peatust, buss sõidab Kohila jaama peatusest otse Kohila peatusesse.

 

 

Muudatused maakonna bussiliinidel nr 9 Rapla – Hageri – Kohila ja 9A Rapla – Alu - Hageri - Kohila

Alates 01.04.2019 jõustuvad muudatused Raplamaa avalikel bussiliinidel  1, 3, 3k, 9, 14 ja 15. Muutub liini 3k number ja võetakse kasutusele uued liininumbrid 9A ja 14A. Sõiduplaanid on nähtavad www.peatus.ee alates 23.04.2019.

 • Liin 1 Rapla raudteejaam – Rapla bussijaam Liini nr.1 paljud väljumised on asendatud liiniga nr.3 Rapla raudteejaam – Rapla bussijaam – Alu. NB! Igale rongile saab linnast bussiga ja kõigil rongidel on buss vastas! Raudteejaamast väljub viimane buss kell 23.30 seoses rongide sõiduplaani muudatusega.
 • Liin 3 Rapla raudteejaam – Rapla bussijaam - Alu Liin läbib Rapla raudteejaama ja bussijaama vahel täpselt neid samu peatusi, mis liin nr.1 (Rapla raudteejaam, Rapla jaam, Telliskivi, Vesiroosi, Välja, Mahlamäe, Kesklinna, Rapla bussijaam) ja sõidab siis edasi Alusse.  Sama tagasisuunal. Liin nr.3, mis varem sõitis Alu kaudu Kodilasse kannab edaspidi numbrit 14A.
 • Liin 3k Rapla – Kuusiku-Nõmme – Kodila - Ohulepa Liini number on edaspidi 23k.
 • Liin 23k Rapla – Kuusiku-Nõmme – Kodila – Ohulepa Liin 23k väljub hommikul Raika peatusest praegu kehtivast hiljem (kell 07:10) ja sama buss läheb edasi Alu liinile nr.3 (Rapla raudteejaamast kell 07:40). See info on mõeldud neile lastevanematele, kelle lapsed käivad Alu koolis. Tagasisuunal saavad lapsed Alust bussile tulla kell 15:40 ja sama buss läheb edasi kell 16:05 Rapla raudteejaamast väljuvale liinile 23k.
 • Liin 9 Rapla – Hageri – Kohila ja 9A Rapla – Alu - Hageri - Kohila Liin 9 väljub teisipäeviti ja reedeti, mõnes peatuses on muutunud väljumisajad. Liin 9A on käigus laupäeviti ja pühapäeviti ning teisipäevale ja reedele langevatel riiklikel pühadel. Liin 9A sõidab läbi Alu, muus osas kattub liini 9 marsruudiga. Liin 9A hommikune väljumine (kell 09:40) alustab Rapla raudteejaamast.
 • Liin 14 Rapla – Kodila – Ohulepa ja liin 14A Rapla – Alu – Kodila - Ohulepa Liini nr.14A sõidab läbi Alu. Mõlema liini mõned väljumised alustavad või lõpetavad Rapla raudteejaamas.
 • Liin 15 Rapla – Kodila – Varbola - Pajaka Kell 16:00 Rapla raudteejaamast väljuv reis lükkub edaspidi 10 minutit hilisemaks, hakkab aprillist väljuma kell 16:10 ja sõidab läbi Alu.

Muudatuste paremaks mõistmiseks soovitame kasutada www.peatus.ee reisiplaneerijat, kuhu on võimalik sisestada Teid huvitava sõidu alg- ja lõpp-peatus ning kuupäev. Järgnevas näites Alust Rapla bussijaama sõitvad liinid laupäeval 06.04.2019.

 

INFOKS                                                                                                                                         

Alates 01.03.2019 jõustuvad muudatused Raplamaa avalikel bussiliinidel  2, 2k, 5, 7, 7k, 10, 13 ja 15. Sõiduplaanid on nähtavad www.peatus.ee alates 23.02.2019.

 • Liin 2 Rapla – Kabala Liini on muudetud kiiremaks, peatus Metsküla edaspidi ainult ettetellimisel.
 • Liin 2k Rapla – Raikküla – Purku – Kabala – Raadiku - Rapla Liini on muudetud kiiremaks, peatused Loe ja Polgu ainult ettetellimisel.
 • Liin 5 Rapla – Kaiu – Kuimetsa - Vahastu Muudetud on õhtuse reisi väljumisaega Raplast, uus aeg 18.25. Õhtul ei sõida buss enam läbi Vaopere.
 • Liin 7 Rapla – Ingliste – Juuru – Kaiu - Kuimetsa Liini väljumisaegu aegu on muudetud varasemaks, et oleks võimalik Tallinna rongile minna. Lisatud on Rapla raudteejaama peatus.
 • Liin 7k Rapla – Ingliste – Juuru – Kaiu - Kuimetsa Liini on muudetud kiiremaks, muutunud on ajad peatustes.
 • Liin 10 Rapla – Juuru – Järlepa – Kohila – Hageri - Pihali Liinil on muudetud õhtuse reisi väljumisaega Raplast (uus aeg 16.45) ja tagasisuunal Kohilast (uus aeg 18.25).
 • Liin 13 Kohila – Hageri – Aespa - Kohila Kell 17:45 väljumine Kohila raudteejaama peatusest on lükatud 10 min hilisemaks, uus aeg on 17.55 . Muudatus on tehtud, et oleks võimalik Tallinna rongilt Hageri ja Aespa poole ümberistuda.
 • Liin 15 Rapla – Kodila – Varbola - Pajaka Rapla raudteejaamast alustavad ja seal lõpetavad reisid sõidavad Mahlamäe kaudu- lisanduvad peatused Kesklinna, Mahlamäe, Välja. Muutunud on ajad peatustes.
 • Liin 18 Rapla – Kohila Liini väljumisaega Raplast ja Kohilast on muudetud mõned minutid hilisemaks. Raplast väljub buss kell 16.05 ja Kohilast kell 16.35.

BUSSI TELLIMINE NÕUDEPEATUSESSE                                                                             

Nõudepeatuse teenindamine toimub tellimuse alusel. Kui soovid sõita tavapeatusest nõudepeatusesse, siis anna oma sõidusoovist bussijuhile teada bussi sisenedes. Kui soovid siseneda nõudepeatusest, siis esita tellimus vedaja infotelefonile hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks. Nõudepeatusele saad tellimuse esitada ainult sõiduplaanis ette antud päevade ja kellaaegade kohta.

Tellimuse esitamiseks:

 • helista AS Hansa Bussiliinid infotelefonile 483 3311
 • ütle oma nimi ja kontakttelefon
 • tellimuse kuupäev, liini nr, peatuse nimi ja sõiduplaanijärgne aeg

Tellimusest loobumiseks helista samale numbrile ja tühista tellimus.

 

Asepa-Tallinn bussiliini 219 (graafik) hakkab AS Samat asemel teenindama AS Hansabuss

Käesolevaga annab AS Hansabuss teada, et alustab Harjumaal kommertsliinide nr. 219/219A teenindamist alates 27. veebruarist 2019.a.

Ettevõte soovib pakkuda reisijate vajadustele vastavat parimat ühistranspordi teenust. Sellest tulenevalt on planeeritud ka mõningased muudatused seni kehtinud sõidugraafikutes. Piletisüsteemis, toodetes ja hindades täiendavaid muudatusi ei ole hetkel planeeritud.

LIIN 219

 

1. jaanuarist muutub bussiliin 9 Rapla – Hageri – Kohila sõiduplaan

Alates 01.01.2019 jõustuvad muudatused Raplamaa avalikel bussiliinidel  4, 9 ja 16. Sõiduplaanid on nähtavad www.peatus.ee alates 21.12.2018.

 • Liin 4 Rapla – Raikküla - Metsküla Peatus Metsküla on muudetud nõudepeatuseks. Mõnedes peatustes on muutunud väljumisajad.
 • Liin 9 Rapla – Hageri - Kohila Bussiliini aegu on muudetud seoses Elroni sõiduplaani muudatusega.  
 • Liin 16 Rapla - Järvakandi Liinile on juurde pandud lisaväljumisi.  Koogistesse hakkab buss sõitma nõudmisel ka hommikuti. Raplast tööpäeviti kell 16.10 väljuv buss sõidab Järvakandist edasi nõudmisel Valguta peatuseni.

 

Muudatused maakonnaliinide bussigraafikutes

Alates 10.12.2018 jõustuvad muudatused Raplamaa avalikel bussiliinidel 1, 5, 10, 13, 16, 18, 25, 35.  Sõiduplaanid on nähtavad www.peatus.ee alates 05.12.2018.

Liin 1     Rapla bussijaam – Rapla raudteejaam Sõiduplaan muutub seoses Elroni sõiduplaani muudatusega. Sõiduplaan muutub alates 09.12.2018.

Liin 5     Rapla – Kuimetsa – Vahastu Sõiduplaanis võvad olla muutunud väljumisajad peatustes. Raplast kell 13.35 (kuni 09.dets. väljub 13.30) ja 18.15 väljumisele on lisandunud Urke ja Vaopere peatus.

Liin 10 Rapla – Juuru – Järlepa – Kohila – Hageri - Pihali Muutuvad väljumisajad peatustes seoses Elroni sõiduplaani muudatusega.

Liin 13 Kohila – Hageri – Aespa - Kohila Hommikuse väljumise aega on tõstetud 1-5 minutit varasemaks (oleneb peatusest) seoses Elroni sõiduplaani muudatusega.

Liin 16 Rapla – Raikküla - Järvakandi Liin on osaliselt nõudeliin. Nõudepeatused on Koogiste, Lokuta, Tugeda ja Nõmmiksaare. Nõudepeatused on lisatud kell 12:35 Raplast väljuvale reisile. Tagasisuunal väljub buss Koogistest 13.35; Lokutalt 13:41; Tugedalt 13:46; Nõmmiksaarest 13:49. Nõudepeatusest sisenemiseks tuleb buss hiljemalt eelmise päeva õhtul kell 18.30-ks ette tellida (vaata täpsemalt nõudeliini kasutamise juhist). Eidaperesse liin nr.16 alates 10.detsembrist ei sõida.

Liin 18  Rapla - Kohila Raplast 15.38 väljuv buss hakkab uue sõiduplaani järgi väljuma 15.55. Järlepa kaudu tagasi sõites hakkab 16.06 Kohila raudteejaamast väljuv buss edaspidi väljuma 16.27. Muudatus on tehtud seoses Elroni sõiduplaani muudatusega.

Liin 25 Rapla – Kohila - Tallinn Muutunud on väljumisajad Mahlamäe ja Rapla bussijaama peatusest ning seoses sellega võib olla muudatusi ka teiste peatuste aegades.

Liin 35 Märjamaa – Kivi-Vigala Muutunud on hommikuse reisi väljumisajad Märjamaalt ja Kivi-Vigalast. Hommikune buss sõidab uue sõiduplaani järgi Kivi-Vigalast Märjamaale tagasi Teenuse ja Sipa kaudu.

Sõiduplaanid             www.peatus.ee

Sõiduõigus                  www.pilet.ee

 

Maakonnaliini bussi tellimine nõudepeatusesse

Nõudepeatuste teenindamine toimub tellimuse alusel. Kui soovid sõita tavapeatusest nõudepeatusesse, siis anna oma sõidusoovist bussijuhile teada bussi sisenedes. Kui soovid siseneda nõudepeatusest, siis esita tellimus vedaja infotelefonile hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks. Nõudepeatusele saad tellimuse esitada ainult sõiduplaanis ette antud päevade ja kellaaegade kohta.

Tellimuse esitamiseks:

 • helista AS Hansa Bussiliinid infotelefonile 483 3311
 • ütle oma nimi ja kontakttelefon
 • tellimuse kuupäev, liini nr, peatuse nimi ja sõiduplaanijärgne aeg

Tellimusest loobumiseks helista samale numbrile ja tühista tellimus.

 

Uus bussiliin 333 Pärnu – Lelle – Rapla

Alates 9. detsembrist 2018 avatakse uus bussiliin nr 333 marsruudil Pärnu – Lelle – Rapla, mis asendab sõitu lõpetavat Lelle – Pärnu rongi.

Bussiliini sõiduplaan on näha siit.

 

NB! NB! Kiire operatiivinformatsiooni saamiseks ja  kui toimuvad hilinemised ja varem väljumised peatustesse/peatustest ning busside ära jäämised liinilt, palume pöördumised teha Hansa Bussiliinide dispetšerile: 483 3311.