« Tagasi

Kohila gümnaasium pälvis tunnustuse "Parim koolitoit Raplamaal"

 

Hindamiskomisjoni poolt toodi tugevusena esile see, et koolis on toitlustamine kooli pidaja hallata. Koolilõuna ja hommikupuder valmivad enda köögis, mida juhib toitlustusjuht Kaire Pihlakas, kes vastab vanemkoka tase 5 kutsestandardile. Tänu tugevale meeskonnale on koolil pikaaegne plaan toitlustamise parendamiseks.  Eelkõige seetõttu, et meil on enda köök ja meeskond kohapeal, on koolilõuna muutunud tervislikumaks, suurenenud on valikud köögiviljade ja salatite näol. Kokkuvõttev hinnang oli, et Kohila Gümnaasiumi köök pakub maitsvaid toite, rikkalikku salatite valikut ja võimalust ise endale sobiv toiduportsjon kokku panna. Esile toodi, et kooli jaoks on väga oluline tervislik ja täisväärtuslik koolitoit.

Samuti pälvis kiitust koolis tegutsev kohvik. Olulisena toodi välja see, et kohvikus pakutavate valikute kaudu on võimalik suunata õpilaste toiduharjumusi - pakutakse tervislikke näkse ja jooke. Kohila Gümnaasiumis ei ole võimalik osta karastusjooke ning värvainete ja säilitusainetega magusaid tooteid. Kohviku menüü peab olema kooskõlas "Juhend lasteasutuste puhvetites ja müügiautomaatides pakutava toidu kohta" 2019. aastal välja antud nõuetega. Hea kogemus kohviku pidamisest annab julguse seda teenust ka edasi pakkuda.

Ka siis, kui sa oled parim, on alati võimalus edasi areneda.

Kõige suurem kitsaskoht puudutab füüsilist keskkonda - nii köögis kui söögisaalis. Meie kooli õpilaste arv on järjepidevalt kasvanud, kuid hoone ning ruumijaotus on ikka sama püsinud. Koostatud renoveerimisprojektiga on plaanitud köögi ja söögisaali kaasajastamine ja muutmine kasutajasõbralikumaks (müra vähendamine, akustika parandamine, seadmete soetamine). Füüsilise keskkonna korrastamisega tekib võimalus ka mitmekesistada menüüd, soetades ahjud, millega saaks valmistada vormiroogasid.

Võib öelda, et üks tähtsamaid asju, mis esile toodi on see, et meie köögimeeskond väärib tunnustust ja tagasisidet oma igapäevastele toimetustele – head koolisöökla külastajad, ärge unustage tänada ja tähele panna!

 

Meeri Ehandi

haridusnõunik
Kohila Vallavalitsus