« Tagasi

Raplamaa võidutuli saabub presidendi juurest Kivi-Vigalasse 23. juunil.

 

Kohilas toimuma pidanud maakaitsepäev jääb sel aastal ära ja selle asemel toimub maakondlik olulisim üritus hoopis Kivi-Vigalas. Sinna saabub ka otse Kadriorust presidendi läkitatud võidutuli.

Kivi-Vigala kasuks langes valik just seetõttu, et Vigalasse on värskelt loodud kodutütarde rühma tüdrukud annavad Võidupühal oma pühaliku tõotuse. Tõotuseandjaid tuleb üle maakonna kohale veelgi ning lisaks kodutütardele ka noorkotkaid ja naiskodukaitsjaid.

Lisaks peetakse pidulikul üritusel kõnesid, lauldakse ühiselt, asetatakse mälestusmärgile pärjad ja heisatakse kirikutorni aukartust äratavates mõõtmetes eesti lipp.

Võidutule toovad maakonda Noorte Kotkaste 90. aastapäeva puhul noorkotkas Romet Metssalu ja noorte kotkaste rühmapealik Kaja Heinsaar Kaiu rühmast.

Kivi-Vigalas jagatakse võidutuli vallavanematele ja sealt liigub see edasi Raplamaa kõikide Vabadussõja mälestussammaste juurde. Kohilas jagatakse võidutuld Vabaduse platsil, mälestussamba juures kell 15.00, et kodus presidendi läkitatud võidutulest oma jaanituli süüdata.