Hageri muuseum

Aadress: Hageri alevik, Kohila vald, Rapla maakond
Tel: (+372) 564 83828
Koduleht: http://www.kohila.ee
e-post: virve.ounapuu(at)kohila.ee

Hageri muuseum on avatud alljärgnevalt:
E  suletud
T, K, N 11-17
R 11-19
L 1. ja 3 laupäev 11-15 (üle laupäeva).

(muul ajal kokkuleppel tel 55560117)

NB! Muuseum pakub tellimiel giiditeenust (Tel: (+372) 564 83828)

Makseviis: sularaha

Püsinäitus: Maa-apteek, püsifotonäitus Kihelkonnakeskus Hageri.

-----------------------------------------------
Green Way Raplamaal

Green Way (eesti k. Roheline Tee)  on turismitee, mis ühendab nelja linna, milleks on Tallinn, Rapla, Türi ja Viljandi. Turismitee koosneb 5+5 km tsoonist, kus 5 km ulatuses mõlemale poole põhimaanteest on kaardile märgitud kõik sihtkoha külastajale vajalikud objektid. Näiteks majutus- ja toitlustusasutused, ostlemiskohad, vaatamisväärsused, jms.

Green Way sai alguse 2001. aastal Rapla maavalitsuse eestvõttel. Projekti käigus seati Rapla maakonda üles 5 suurt turismikaarti, millest Kohila vallas on üks Urge Statoili teenindusjaama platsil.
Lisaks on elektrooniliselt kättesaadav info objektide kohta Tallinn – Viljandi maanteelt tulijale Kirdalust kuni Mälivereni, mille leiad SIIT:

Kui Sulle meeldib ise oma turismiteekond kokku panna, otsid turvalist, rohelist ning kultuuripärandit hoidvat keskkonda, siis on Green Way selleks täpselt õige teekond. 

Head Kohila valla avastamist!

 


Kohila keraamikasümpoosioni kollektsioon on hoiul Tohisoo mõisas

Kai Lobjakas, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor: "On saanud tavaks, et iga sümpoosionil osalenud kunstnik kingib ühe oma kohapeal sündinud teose sellele paigale. Üheksa aastaga on kasvanud suur keraamikakollektsioon, mille haldajaks on Kohila saanud ehk eneselegi ootamatult ja mis annab Tohisoo mõisale erilise positsiooni."

(SIRP, august 2009, Mäng tulega).

Ingrid Allik, keraamik ja EKA dotsent: "… Märkimist väärib ka Tohisoo mõisa kogu ise. Autorite tuntuse ja teoste arvu poolest võrreldavaid residentuuride tulemusel tekkinud kogusid on Euroopas ehk veel vaid kolm: Taanis Guldagergaardis, Ungaris Kecskemétis ja Leedus Panevėžysis. Ükski neist ei ole keskendatud ainult puupõletuskeraamikale."

(SIRP, august 2015, Jutud tule lummuses).

Üle ilma Kohilasse tulnud kunstnike töödest sündinud väärikat keraamikakogu vaata siit:

http://www.kohilasymposium.com/artists/