Lemmikloomad

Kohila vallas reguleerib koerte ja kasside pidamist koerte ja kasside pidamise eeskiri.

Kohila vallas on alates 1. jaanuarist 2016 koera mikrokiibiga märgistamine ja lemmikloomaregistrisse kandmine kohustuslik.

 

Hulkuvad lemmikloomad

Märgates Kohila vallas hulkuvat lemmiklooma, pöörduge palun Kohila valla korrakaitsespetsialisti Valeri Tõrik poole (e-postil valeri.torik@kohila.ee, tööpäevadel kella 8.00-16.30 telefonil 5556 0089). 

Kohila valla territooriumilt püütud hulkuvad lemmikloomad toimetatakse Tallinna Loomade Hoiupaika. Kui loomal puudub kiip, mille alusel saab loomaomanikku tuvastada, tasub kohalik omavalitsus looma ülalpidamiskulud järgneva 14 päeva kohta. Kui selle aja jooksul omanik loomale järele ei tule või loom uut kodu ei leia, läheb ülalpidamise õigus ja vastutus, sh looma edasise saatuse üle otsustamine, üle hoiupaigale. Vald tasub hulkuvate loomade ülalpidamiskulud nimetatud perioodi jooksul vaid siis, kui hulkuva looma püüdmine on kooskõlastatud valla korrakaitsespetsialistiga.

Hulkuvad koerad on tihti oma kodu territooriumilt teadlikult lahkunud või vastupidi, loomad on omanike poolt hüljatud ning seetõttu hirmul ja eksinud, ja liiguvad seetõttu kiiresti ja pikki vahemaid, mistõttu võib olla väga keeruline neid püüda. Kui hulkuva koera leidjal on võimalik koera seni, kuni hoiupaik saab koerale järele tulla, hoida koera enda hoole all (nt kodu hoovis) või kooskõlastades korrakaitsespetsialistiga, viia loom ise hoiupaika, on võimalus koera kinni püüdmiseks oluliselt suurem.

Hulkuvad kassid Kohila valla territooriumil on peamiselt kodukassid, keda on teadlikult õue lastud, või on pärit tekkinud kassikolooniatest. Kuigi tihti võib inimestele tunduda, et hulkuvad kassid (ilma omaniketa) vajavad hoolt ning tundub hea mõte neid toita, viib see kassikolooniate tekkimiseni - kodutud kassid on tihti steriliseerimata ja kastreerimata ning nad ei saa kontrollida järglaste saamist. Seega, palun ärge toitke kodutuid kasse! 

Tallinna Loomade Hoiupaik

Kontaktid:

  • Sinirebase 24, Tallinn
  • Telefonid:

         -631 4747 (24h) teated hulkuvatest loomadest,

         - 5349 4045 (E-P 10-17) info hoiupaigas olevate loomade kohta

Veterinaararstid:

  • MTÜ Loomade Hoiupaik - http://www.pets.ee/kliinik/
  • Andrus Pajur 5160251
  • Iiris Aamisepp 5510623
  • Rein Kolon 5227185
  • Risto Rande 5133804

 

Väärkoheldud lemmikloomad

Kui märkad väärkoheldud lemmiklooma, anna sellest teada esimesel võimalusel kirjalikult Kohila valla keskkonnanõunikule (e-mailil agnes.saks@kohila.ee) või teavita loomakaitseorganisatsioone!

Teate sisus märgi ära, kes on kannatanu, milliste olukordade/tunnuste alusel on väärkohtlemist näha ning lemmiku elupaik. Vihje kontrollimisel tagatakse soovi korral teataja konfidentsiaalsus!

Eestis tegutsevad loomakaitse organisatsioonid: