23.03.21

METSLOOMAD

Terve metsloom ei vaja inimese sekkumist ja tuleb rahule jätta!

Metsloomaga kokkupuutudes tuleb meeles hoida, et tegemist pole lemmikloomaga. Metsloomaga kokkupuutel tuleb olla ettevaatlik, kuid mitte seetõttu, et loom peab inimest jahitavaks objektiks, vaid inimesega kokkupuutudes on loom tõenäoliselt stressis ning enda kaitseks võib käituda ootamatult ja agressiivselt.

Inimene peab metsloomaga hoidma distantsi, vältima kontakti loomist ning sekkuma looma ellu vaid siis, kui ollakse veendunud, et loom on ohtlik või hädas.

 

Abivajav metsloom

Kui kohtute metsloomaga, jääge rahulikuks ning andke talle ruumi, et loomal oleks võimalik taganeda ja leida endale sobiv lahkumistee.

Kui märkate tiheasutusalal (alevis, alevikus, külakeskuses) liikuvat suurulukit (põtra, metssiga, karu, hunti, ilvest) või tiheasutusalal abitus seisundis väikeulukit, palume sellest teada anda riigiinfo telefonil 1247 (tasuta).

Abituks loetakse looma seisund, kui:

  • looduses vabalt esinev noorloom on orvustunud ning seejuures on orvuks jäämine tõendatud (st orvustumine ei saa olla pelgalt kellegi arvamus);
  • kui mistahes vanuses looduses vabalt esinev loom on nähtavalt vigastusega ning võib vajada seetõttu ravi;
  • looduses vabalt esinev loom on sattunud väljapoole oma loomulikku elukeskkonda ning tema loomulikku elukeskkonda pääsemine on välistatud ilma kõrvalise abita.

Rohkem infot Keskkonnaameti kodulehelt.

 

Liikluses viga saanud või hukkunud loomast teatamine

riigiinfo telefonile 1247 (tasuta) helista:

  • maanteel hukkunud suuruluk (hunt, karu, ilves, metssiga, punahirv, põder või metskits);
  • maanteel (riigiteel) hukkunud muu loom;

kohalikule omavalitsusele (tee omanik) helista:

  • kohalikul teel ning tänaval (linnas, alevis või alevikus) hukkunud loom.
Toimetaja: AGNES SAKS