Ajavahemikul 09 – 10.10.2020 viib Kaitseliidu Tallinna malev koos Noorte Kotkaste ja Kodutütardega läbi kolm patrullvõistlust Raplamaal ja Harjumaal.

Võistlused Nõmme välk, Salupere ja Athena toimuvad samaaegselt ühel rajal.

09.10.2020  kell 16:00 kogunetakse Harjumaal Männikul ning 18:00 liigutakse edasi Raplamaale, Pahklasse, Kivide kuninga juurde ning alustatakse võistlust mööda Tagadi – Arusta – Sausti – Kajamaa – Tammemäe trassi tagasi Männikule. Viimane võistkond finišeerib orienteeruvalt 10.10.2020 kell 19:00. Võistlusest võtab osa ligikaudu 80 osalejat ning korraldavas isikkoosseisus on ligikaudu 50 inimest.

Kaitseliitlased osalevad võistlusel välivormis ja eraldusmärkidega, noorteorganisatsioonide võistlejad osalevad noorte välivormis või erariietes. Võistlusel liigutakse kahe- ja neljaliikmeliste võistkondadena ning võistluse alas liiguvad kaitseliidu sõidukid.

Võistluse ajal kasutatakse Pahkla-Tagadi-Kurevere vahelisel metsasel alal vähesel määral (nö pauk siin, pauk seal) imitatsioonivahendeid (valgusraketid, õppegranaadid). Imitatsioonivahendid ei kujuta üldjuhul ohtu kohalikele elanikele ega keskkonnale. Korraldajad tagavad alal ohutuse ning hiljem imitatsioonivahendite koristamise ning likvideerimise.

Patrullvõistlus ei takista kohalike elanike ega autoliikluse vaba liikumist. Kogu võistluse vältel ei sisene võistlejad eravaldustesse, vaid tegutsevad riigi- või omavalitsuse omandis olevatel maa-aladel või eelnevalt kooskõlastatud maa-aladel ja objektidel. Võistluse  toimumise ajal on kohapeal olemas tsiviil-militaarkoostöö spetsialist (CIMIC) märgistatud käelindiga, kes lahendab jooksvalt võimalikke probleeme.

Tsiviil-militaarkoostöö spetsialist +372 5117164