Kohila vallavalitsus ja allasutused jälgivad ning lähtuvad oma otsustes ametlikest Terviseameti juhistest.

Peame oluliseks, et Kohila valla elanikud hoiavad end kursis infoga Terviseameti veebilehel https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Palume tutvuda viidatud Terviseameti veebilehel toodud üksikasjaliku infoga koroonaviiruse haiguse COVID-19 kohta ja vastustega korduma kippuvatele küsimustele lapsevanemale, koolidele ja õpilastele. Hea informeeritus on väga oluline selleks, et oleks võimalik teha mõistlikke valikuid ning säilitada rahu.

NB!       Kui te olete tulnud reisilt COVID-19 kõrge riskiga piirkonnast, st Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea, siis peate jääma kaheks nädalaks (14 päevaks) koju ja jälgima oma tervist ka siis, kui kellelgi haigussümptomeid pole. Teavitage oma perearsti ja haridusasutust, kus te lapsed käivad. Hoiduge nende 14 päeva jooksul kokkupuutest teiste inimestega.

COVID-19 kahtlustatakse patsiendil, kellel on äge respiratoorne nakkus (esineb vähemalt üks järgmistest sümptomitest: köha, palavik, hingamisraskus) ja kes oli 14 päeva enne sümptomite ilmnemist lähikokkupuutes COVID-19 nakatunuga või viibis COVID-19 riskipiirkonnas.

Naasmisel mitte kõrge riskiga piirkondadest tuleb konsulteerida perearstiga, kes hindab riski ja annab juhised edasiseks. Usaldame perearsti soovitusi.

Et püsida terve:

• pese käsi regulaarselt ja hoolikalt
  • köhides ja aevastades kata nina ja suu käsivarre või pabertaskurätiga
  • kasutatud taskurätt viska kohe prügikasti ja pese käsi
  • väldi silmade, nina ja suu katsumist
  • kui oled tõbine või haige, jää koju
  • haigestumise kahtluse korral võta ühendust perearstiga ja väldi kokkupuudet teiste inimestega. Vajadusel saab nõu küsida ka perearsti nõuandeliinilt 1220.

Kool ja lasteaiad on hästi informeeritud ning avaldavad regulaarselt uuenenud infot lapsevanematele.

Palume säilitada rahu ja viia end kurssi ametliku infoga.