Tänavu ei toimu ohtlike jäätmete kogumisringi ega eterniidi tasuta üleandmist

Palju on huvi tuntud Kohilas veel mõned aastad tagasi regulaarselt toimunud ohtlike jäätmete kogumisringi ning eterniidi tasuta üleandmise programmi vastu. Kahel eelneval suvel programmi ei toimunud, sest toetuse taotlemiseks vajalikud tingimused ei olnud täidetud 2018. a jõustunud haldusreformi tõttu, kuid käesoleval aastal oli Kohila vallal taaskord võimalus toetusrahasid programmi läbi viimiseks taotleda.

MTÜ Raplamaa Jäätmekäitluskeskus, mille üheks liikmeks lisaks Rapla ja Kehtna vallale on ka Kohila vald, taotles SA-st Keskkonnainvesteeringute Keskus toetust eelnevatel aastatel väga populaarseks osutunud kodumajapidamises tekkinud ohtlike jäätmete kogumisringi ning eterniidi kogumise jaoks. Iga valla ehk jäätmete kogumispiirkonna jaoks esitati eraldi taotlus ning paraku on selgunud, et erinevalt Rapla ja Kehtna vallast projekti "2020 Kohila valla elanikelt kodumajapidamises tekkinud ohtlike jäätmete ja eterniidi kogumine" ringmajanduse programmi eelarvest piiratud toetusvahendite tõttu ei toetata.

Sellegi poolest on jätkuvalt võimalus ohtlikke jäätmeid Kohila valla elanikel tasuta üle anda nii Kohila jäätmejaamas (Vetuka tee 13, Kohila alev) kui ka Rapla Mäepere jäätmejaamas (Mäepere, Ülejõe küla, Rapla vald). Eterniiti saab üle anda hinnakirja alusel näiteks Rapla Mäepere jäätmejaamas aga ka Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuses.

Nele Leitaru

Keskkonnanõunik